View unanswered posts | View active topics It is currently Sat Sep 21, 2019 3:24 am

Reply to topic  [ 8 posts ] 
 Dark Shadows :) 
Author Message
Regular Hobby Writter

Post Dark Shadows :)
Eνδιαφέρεται κανένας για την εν λόγω ταινία για Τετάρτη 30/5 -και να ακούσει τις τσιρίδες μου?- :P
Απ' ότι βλέπω υπάρχει στις 21:50 (αν και έχει και στις 23:00 και 20:40 απλά λέω 21:50 για να προλάβουμε να έχουμε τελειώσει όσοι παίζουμε, εκτός και αν θέλετε να πούμε 23:00 αλλά νομίζω ότι πάει αργά)

Sun May 27, 2012 10:03 pm
Profile
I try to become Mega Zuper Spammer

Post Re: Dark Shadows :)
μαλλον ναι !

Mon May 28, 2012 12:36 am
Profile
Regular Hobby Writter

Ε μα άμα εσύ δεν ενδιαφερόσουν για τον Ομόαιμό σου τότε ποιός???? :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Σε πειράάάάάζω μωρέέέέέέ!! Άντε να έρθεις!

Mon May 28, 2012 4:33 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Λοιπόν τελικά εμείς θα πάμε σήμερα στην προβολή των 21:50 Αίθουσα 2, όσοι πιστοί προσέλθετε στην ώρα σας όμως!

Wed May 30, 2012 12:47 pm
Profile

Χμ αν το είδατε τελικά θα θελα να το αναλύσουμε λίγο! Την λατρεψα σε όλη την διάρκεια (εκτός λίγο στο τέλος :-S ) αλλά ο Burton είναι Burton! Κ όλη η κομπανία θεϊκή!

Thu May 31, 2012 1:36 am
Profile
Mega Zuper Spammer

Hecate wrote:
Χμ αν το είδατε τελικά θα θελα να το αναλύσουμε λίγο! Την λατρεψα σε όλη την διάρκεια (εκτός λίγο στο τέλος :-S ) αλλά ο Burton είναι Burton! Κ όλη η κομπανία θεϊκή!

Δεν ήταν κωμωδία! Ούτε μαύρη, ούτε κίτρινη, ούτε κόκκινη. Burton ήταν αλλά αν αυτό ήταν το χιούμορ του είναι ΠΟΛΎ κρύο (εξαιρώντας βέβαια 2-3 σκηνές). Γενικά την θεωρώ μέτρια αλλά ούτως ή άλλως δεν μου πολύ αρέσει ο Burton, οπότε η γνώμη μου δεν μετράει.

Thu May 31, 2012 11:18 am
Profile
Regular Hobby Writter

Εγώ που είμαι από τους φανατικούς του Burton, με την έννοια ότι μου αρέσουν οι ταινίες του, θα συμφωνήσω εν μέρει και με τους δύο σας. Η αλήθεια είναι ότι δεν ήταν ούτε καθαρό θρίλερ ούτε καθαρή κωμωδία ήταν ένα υβρίδιο!
Υπήρχε και αιματάκι και γέλιο!
Από την άλλη, και εμένα μου άρεσε σχεδόν καθ'ολη τη διάρκεια της γιατί είδα αυτά που περίμενα να δω από τον Μπάρτον (έντονα χρώματα-μουντό μπακγράουντ, παραμυθιστική οπτική, υπέροχα κοστούμια και μουσική) αλλά δεν μου πολυάρεσε το τέλος...
Κατά τα άλλα όμως είδα αυτό που περίμενα να δω σαν μορφή, σαν περιεχόμενο δεν ξέρω αν περίμενα κάτι παραπάνω γιατί μπορεί η πραγματική ιστορία όντως έτσι να τελείωσε... Το σίγουρο είναι ότι δεν ξεπερνά το Sweeney Todd!!!!!! :P

Αναμένουμε την επόμενη ταινία, ίσως και το σίκουελ. Μπορεί να ξυπνήσει για τα καλά η ψυχίατρος και να διεκδικεί και αυτή την "καρδιά" του Μπάρναμπας!

ΥΓ: JOHNNY DEPP ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

Thu May 31, 2012 3:39 pm
Profile

Correct me if you dare .. hm .. if I'm wrong, I meant to say ,αλλά με εξαιρέσεις το Sweeny Todd και το Sleepy Hollow (aka Ο Μύθος του Ακέφαλου Καβαλάρη ) δεν έχει κάνει θρίλερ , που ακόμα και σε αυτά μόνο το σπλάτερ κομμάτι από την πρώτη και το παραφυσικό στην δεύτερη ήταν τα καθαρά τρομακτικά. Το Sweeny Todd ήταν gothic musical και το άλλο μεταφορά ενός θρύλου στην μεγάλη οθόνη.
Προσωπικά τον Burton τον Λ-Α-Τ-Ρ-Ε-Υ-Ω γτ μπορεί να πάρει στα χέρια του την πιο απλή ιστορία και να την μεταφέρει τόσο διεστραμμένα υπέροχα σε ταινία που - παλι για μένα - τον κάνει από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες στον χώρο. Οι ταινίες του είναι ξεχωριστό είδος από μόνες τους!
Τώρα όσων αφορά το Dark Shadows δεν μου άρεσε το τέλος γτ θεωρώ ότι ήταν βεβιασμένο. Σαν να μην τους έβγαζε η ώρα και επρεπε κάπως να κλείσουν την ταινία. Ίσως να δίνει πάτημα για κάποια συνέχεια όπως είπε και η Bloody Mary - μιας και είναι βασισμένο σε τηλεοπτική σειρά(αν και από ό,τι έμαθα δεν είχε και μεγάλη επαφή με αυτό)- αλλά και πάλι δεν ήταν αυτό που άξιζε στις σχεδόν δύο ώρες ταινίας που είδαμε. Το τέλος με χάλασε και για το γεγονός ότι έφτασε να είναι επεισόδιο απ το Supernatural. It was a bloody fucking freak show! Though... ελπίζω σε συνέχεια ( fingers crossed! ) .
Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι γέλασα πολύ με άπειρες σκηνές , ο Johny Depp ήταν συνεπής στο ρόλο του και η Michelle Pfeiffer άκρως απολαυστική from the very begining to the very end ( την έχουμε ξανα-απολάυσει άλλωστε κάτω απ την σκηνοθετική μπαγκέτα του Burton ως Catwoman)! Για την αγαπημένη μας σύζυγο του σκηνοθέτη δεν έχω να πω απολύτως τίποτα εκτός από "Respect" .
Σαν σύνολο θα της έδινα 3 ½/5 .

Υ.Γ.1: Απίστευτο ήταν το γεγονός ότι στην αίθουσα ήταν μαζεμένος ο κόσμος απ΄το "Underworld" και το "Dada" , το οποίο μου προξένησε τρελό γέλιο μόλις το συνειδητοποίησα.
Υ.Γ.2: Among others , κρατάω 2 ατάκες (που ετοιμαστείτε, θα τις σπαμάρω απίστευτα)
α) What sorcery is this?!
β) Yes mom , I'm a werewolf. Let's not make a big deal out of it . OK?

Fri Jun 01, 2012 2:04 am
Profile
Reply to topic   [ 8 posts ]