View unanswered posts | View active topics It is currently Fri Oct 18, 2019 8:20 pm

Reply to topic  [ 103 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
 Dungeonbowl League (2014) 
Author Message
Regular Hobby Writter

Post Dungeonbowl League (2014)
‘‘Good evening sports fans and welcome to Blood Bowl. The second of the four major league events is about to begin! We just arrived from the awesome Spike! Magazine League finals where the Ogre team “Trollborn” won the Chaos team “Monster Claws" as was expected from a respected team as such. It seems that this league will also surprise us and we hope for a greater show. Your commentators are Jim Johnson and myself, Bob Bifford. Evening, Jim!’’

‘‘Thank you, Bob! Well, good evening, and welcome boys and girls! We are preparing for the second of the major league, as Bob said, and we are full of anxiety.’’

‘‘Dungeonbowl is played, as its name suggests, in a dungeon. Originally the two teams started at opposite ends of a small underground complex, the idea being to get to the opponent’s starting position with the ball and score a touchdown, but eventually the game evolved so that it is played on a normal sized and shaped pitch – which just happens to be located in a dungeon!’’

“Well said, Bob! The Dungeonbowl League is sponsored by the ten Colleges of Magic, and each College also supports one of the teams taking part in the tournament. Even though the idea was originally put forward to settle the matter of which College was the most powerful, and was to be a one-off event, Dungeonbowl has now been going for over 20 years and shows no sign of ending in the foreseeable future.”

“It’s not only for the fight Jim. The winning team receives a special contract from the College that supported them. This contract allows the team to induce a Wizard for 50,000 gold pieces instead of the normal 150,000 as long as the team holds the trophy. So, Jim, do we have any names of the participants?”

“Not yet Bob, but soon enough, we will have the letter with the names in our hands! The expectation is killing me!!!”

The Dungeonbowl League (2014)

Ημερομηνία λήξης συμμετοχών και κλήρωση ομίλων: Σάββατο 1 Μαρτίου 2014
Ημερομηνία έναρξης league: 2 Μαρτίου 2014

Ο νικητής του τελικού θα βραβευτεί με το Dungeonbowl Trophy, το οποίο επιτρέπει την αγορά του Inducement Wizard με 50.000 gold αντί για 150.000 gold που είναι η κανονική του αξία, για κάθε παιχνίδι που το Trophy είναι στην κατοχή της ομάδας. Επιπλέον τα Winning και οι Fans διπλασιάζονται στην φάση του τελικού. (Μην ξεχνάτε πως για κάθε Trophy που έχει στην κατοχή της μία ομάδα παίρνει αυτομάτως και ένα Team-Reroll, ανεξαρτήτως τι άλλο δίνει το Trophy, οπότε ο νικητής παίρνει ένα επιπλέον Team-Reroll που μετράει κανονικά στο TeamValue της ομάδας).

Ισχύουν όλοι οι κανόνες που υπάρχουν στο threat ΕΣΠΑΙΡΟΣ BloodBowlLeagues (παρακαλώ να τους διαβάσετε), με τις διευκρινήσεις που θα βρείτε παρακάτω.

PRP:
+ 30.000: νίκη
+ 15.000: ισοπαλία
+ 8.000: ήττα
- 50.000: at-will concede

+ 10.000: για κάθε Touch Down
+ 8.000: για κάθε Casualty
+ 5.000: για κάθε Intercept
+ 3.000: για κάθε Completion

+ 10.000: για κάθε Death που δέχθηκε η ομάδα σου (61-68)
+ 8.000: για κάθε Serious Injury που δέχθηκε η ομάδα σου (51-58)
+ 5.000: για κάθε Miss Next Match που δέχθηκε η ομάδα σου (41-48)
+ 3.000: για κάθε Touch Down που δέχθηκε η ομάδα σου

Οι όμιλοι και τα group δυναμικότητας διαμορφώθηκαν ως εξής:

Image

Οι αγωνιστικές θα πραγματοποιούνται κατά αυτόν τον τρόπο:

Image

Η φάση των Knock Out διαμορφώθηκε ως εξής:

Image

Η έβδομη και τελευταία αγωνιστική ολοκληρώθηκε με επιτυχία και παρακάτω βλέπετε τα αποτελέσματα:

Image

Ακολουθεί πιο αναλυτικός και συνολικός πίνακας των ομάδων / προπονητών:

Image

Let the BloodBowl begins...

Fri Feb 21, 2014 5:10 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Post Re: Dungeonbowl League (2014)
Όπως συνηθίζεται, δηλώνω συμμετοχή με την ίδια ομάδα, δηλαδή Chaos A.D.

Fri Feb 21, 2014 5:11 pm
Profile
Regular Hobby Writter

κραταω την ιδια..!!!!!!

Fri Feb 21, 2014 7:20 pm
Profile
Rookie

Keep... Thunder and Lighting head my calls !!

__________________________Image__________________________

Fri Feb 21, 2014 8:26 pm
Profile WWW
Rookie

Κρατάω και εγώ την ίδια ομάδα απλά τη Κυριακή θέλω να ρωτήσω για μια αλλαγή που θέλω να κάνω.

Sat Feb 22, 2014 12:50 am
Profile
Regular Hobby Writter

Οι ομάδες έχουν σταλεί! Μπορείτε να τις δείτε και να αποφασίσετε αν θα παίξετε μαζί τους. Ακόμα και αν παίξετε παρόλα αυτά, μπορείτε να δοκιμάσετε να φτιάξετε και μία νέα, μόνο και μόνο για την δοκιμή. Να θυμίσω ότι για όσους την κρατήσουν, υπάρχει η μεταγραφική περίοδος, δηλαδή να πουλήσουν παίκτες στο μισό (rounded up) της τωρινής αξίας τους, ακόμα και αν η αξία του έχει ανέβει λόγο advancements. Ύστερα μπορούν να αγοράσουν νέους παίκτες που αντικαθιστούν τους παλιούς. Αυτοί οι παίκτες μπορούν να έχουν δύο advancements λιγότερα από τους πρώτους που πουλήθηκαν (αν είχαν). Για περισσότερες λεπτομέριες δείτε το "ΕΣΠΑΙΡΟΣ Bloodbowl League Rules".

Να θυμίσω σε όλους και σε όλες!!!
Σήμερα 16:00 - 18:00 θα βρίσκομαι στον Έσπαιρο για να φτιάξουμε ομάδες, κάνουμε μεταγραφές, λύσουμε τυχόν απορίες.

Sat Feb 22, 2014 10:25 am
Profile
Am I a bot?

Θέλω να δηλώσω και εγώ συμμετοχή και να ρωτήσω αν ισχύει για την Κυριακή ότι θα είσαι στον σύλλογο για να κάνουμε την ομάδα κλπ γιατί θα παίρνω για πρώτη φορά μέρος. Αν δεν είσαι Κυριακή θα κοιτάξω να μπορέσω να έρθω σήμερα αλλά λίγο δύσκολο.

Sat Feb 22, 2014 11:04 am
Profile
Regular Hobby Writter

Λογικά θα είμαι και Κυριακή! Αλλά θα σας πω ώρα ακριβώς σήμερα βραδάκυ!

Sat Feb 22, 2014 12:05 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Eγω θα δοκιμασω να στησω Kemri αν δεν μου αρεσει θα κρατησω νανους.Ποτε μπορεις να ριξουμε ζαρια?

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Sat Feb 22, 2014 12:47 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Σήμερα (ημέρα Κυριακή), θα βρίσκομαι στο σύλλογο κατά τις 15:30 και θα αποχωρήσω κατά τις 6. Όποιος είναι να έρθει, τον περιμένω στο ενδιάμεσο.

Sun Feb 23, 2014 3:11 am
Profile
I try to become Mega Zuper Spammer

Θα παίξω κι εγώ τελικά, εάν και εφόσον υπάρχει χώρος. Εάν περισσεύω, δώσε προτεραιότητα σε όλους τους άλλους και μετά βάλε εμένα. Θα είμαι αύριο εκεί να ρίξουμε ζάρια.

Άγγελος: "Ας με κάνανε κι εμένα Πρωθυπουργό για μια μέρα και θα 'βλεπες!"

Αρκάς: Η Ζωή Μετά
_______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ .

Αστερίξ: Οβελίξ, αντί να τσακώνεσαι προσπάθησε να μάθεις πού είναι οι αιχμάλωτοι
Οβελίξ: Αστερίξ, δεν γίνεται τίποτα. Πριν από τη μπούφλα δεν θέλουν να απαντήσουν και μετά δεν μπορούν

Sun Feb 23, 2014 3:20 am
Profile
Regular Hobby Writter

Καλημέρα κυρίες και κύριοι! Παρακαλώ πολύ, ειδικά για τους παίκτες που βρίσκονται στη λίστα, να μου πείτε αν θα παίξετε ή όχι, το συντομότερο, για να ξέρω πόσες κενές θέσεις υπάρχουν.

Ο Αλέξης Γιαννάκος θα συνεχίσει με την ίδια.

Ο πίνακας θα ανανεωθεί το συντομότερο!

Mon Feb 24, 2014 11:52 am
Profile
Am I a bot?

να ενημερώσω ότι πήρα την Lizardmen ομάδα στα χέρια μου (βασικά 3 ομάδες βγάζουν συνολικά, αφού είναι 24 Skink + 16 Saurus) και αύριο θα ξεκινήσω το βάψιμο να τις έχω έτοιμες μέχρι την Κυριακή οπότε δε θα υπάρχει πρόβλημα Στέλιο, θα είμαι ready στην ώρα μου.

Mon Feb 24, 2014 4:14 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Ο πίνακας ανανεώθηκε με τις μέχρι τώρα συμμετοχές και ομάδες! Για να βλέπουμε και τους υπόλοιπους παιδιά μου!

Mon Feb 24, 2014 5:53 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Να ενημερώσω ότι σήμερα, ημέρα Τρίτη και περίπου 4 το μεσημέρι με 9 το βράδυ θα βρίσκομαι στον σύλλογο για να κάνω μία εις βάθος εκπαίδευση σε ένα πιθανό νέο παίκτη. Όποιος επιθυμεί να παρευρεθεί για περαιτέρω μαθήματα, αλλά και για δημιουργία / επεξεργασία ομάδας, είναι ευπρόσδεκτος.

Tue Feb 25, 2014 4:13 am
Profile
Reply to topic   [ 103 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next