View unanswered posts | View active topics It is currently Sun Nov 17, 2019 12:12 am

Reply to topic  [ 69 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 The Chaos Cup (2014 - 2015) 
Author Message
Regular Hobby Writter

Post Re: The Chaos Cup (2014 - 2015)
Καλησπέρα κυρίες και κύριοι,

Η 4η αγωνιστική τελείωσε και ακολουθούν τα αποτελέσματα:

Image

Ακολουθεί αναλυτικός πίνακας των προπονητών:

Image

Η επίσημη ημερομηνία της πέμπτης αγωνιστικής είναι την ερχόμενη Κυριακή 7 του μήνα και ώρα 15:00 στο σύλλογο. Παρακαλώ όσοι δεν μπορούν να παίξουν ή θα αργήσουν ή οτιδήποτε, να ειδοποιήσουν άμεσα τους αντιπάλους τους. Σύντομα θα έχετε στα email σας τις ομάδες της πέμπτης αγωνιστικής.

Τα χαρτιά των αγώνων βρίσκονται ήδη στον σύλλογο σε περίπτωση που δεν κατέβω την Κυριακή.

Fri Dec 05, 2014 5:18 pm
Profile
Regular Hobby Writter

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Από εδώ και πέρα οι αγώνες θα πραγματοποιούνται με εξάπλευρα (d6s) του συλλόγου. Συγκεκριμμένα αυτά που είναι για τάβλι. Με το καιρό θα υπάρξει προσπάθεια να δημιουργηθούν sets ζαριών με εξάπλευρα και blockόζαρα για τον κάθε προπονητή. Ως τότε ο καθένας χρησιμοποιεί τα δικά του blockόζαρα και εξάπλευρα του συλλόγου!

Sat Dec 06, 2014 4:49 pm
Profile
Rookie

Stelios wrote:
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Από εδώ και πέρα οι αγώνες θα πραγματοποιούνται με εξάπλευρα (d6s) του συλλόγου. Συγκεκριμμένα αυτά που είναι για τάβλι. Με το καιρό θα υπάρξει προσπάθεια να δημιουργηθούν sets ζαριών με εξάπλευρα και blockόζαρα για τον κάθε προπονητή. Ως τότε ο καθένας χρησιμοποιεί τα δικά του blockόζαρα και εξάπλευρα του συλλόγου!

Ωραία πράματα..... Τι έγινε ;

Sat Dec 06, 2014 11:28 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Εdit Σωκράτη μίλησες σωστά δεν χρειάζεται να προβαίνω σε δηλώσει αυτού του ύφους απλά εκνευριστηκα. Οπότε αλλάζω το ποστ αυτό και δηλώνω ότι αν είναι επίσημη η θέση του κομησαριου και τελεσίδικη απόφαση αυτή τότε βγαίνω από την λίγκα καθώς προσωπικά με προσβάλλει η απόφαση αυτή.

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Last edited by hector on Sun Dec 07, 2014 11:17 am, edited 1 time in total.

Sat Dec 06, 2014 11:49 pm
Profile
Rookie

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι. Δε πρόκειται να παίξω με άλλα ζάρια. Πολύ ευχαρίστως να τσεκάρετε τα ζάρια μου αλλά όχι να με υποχρεώσετε να αλλάξω ζάρια.

Sun Dec 07, 2014 12:04 am
Profile
I try to become Mega Zuper Spammer

Καλημέρα. Ο αγώνας μου με τον Νίκο δεν θα πραγματοποιηθεί σήμερα. Δεν ξέρουμε πότε αλλά θα ειδοποιήσουμε.

Όσον αφορά τα ζάρια, εγώ είμαι υπέρ της άποψης να παίζονται οι αγώνες με τα ζάρια του Συλλόγου. Δεν θέλω να σχολιάσω γιατί, άλλωστε είναι αυτονόητο για όλους.

Έκτωρα, δεν θέλω να σε προσβάλλω με αυτό που θα πω και ούτε να σε κάνω να νιώσεις άσχημα, απλά να ξέρεις ότι όταν λες ότι αυτό προσβάλλει όλους, εγώ προσωπικά ξεκαθαρίζω τη θέση μου ότι δεν προσβάλλομαι και είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλα άτομα που βρίσκουν την απόφαση αυτή λογική. Το αν προσβάλλεσαι εσύ, ναι το κατανοώ είναι δικό σου συναίσθημα και το σέβομαι, αλλά δεν μπορείς να ξέρεις ότι είναι και συναίσθημα όλων των υπολοίπων. Και επίσης ούτε πιστεύω ότι το πράγμα χοντραίνει, ίσα ίσα πιστεύω πως πηγαίνει προς τη σωστή πορεία κατά τη γνώμη μου. Μπορεί ο καθένας να πει την άποψή του στο φόρουμ όμορφα και σωστά, όμως το να δηλώνει κάποιος απλά "εάν κάνετε αυτό θα τσακωθούμε ή θα φύγουμε από τη λίγκα" ή το να δίνει κάποιος απλά τελεσίγραφα χωρίς να περιμένει και τους υπόλοιπους να μιλήσουν, βρίσκω ότι είναι κάτι που απλά θα οδηγήσει σε αδιέξοδο και σίγουρα το αποτέλεσμα θα είναι "να τσακωθούμε" τελικά, αφού αυτό δηλώθηκε από την αρχή.

Άγγελος: "Ας με κάνανε κι εμένα Πρωθυπουργό για μια μέρα και θα 'βλεπες!"

Αρκάς: Η Ζωή Μετά
_______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ . _______ .

Αστερίξ: Οβελίξ, αντί να τσακώνεσαι προσπάθησε να μάθεις πού είναι οι αιχμάλωτοι
Οβελίξ: Αστερίξ, δεν γίνεται τίποτα. Πριν από τη μπούφλα δεν θέλουν να απαντήσουν και μετά δεν μπορούν

Sun Dec 07, 2014 9:30 am
Profile
Regular Hobby Writter

Το ζήτημα εδώ είναι πως ΔΕΝ θέλω να δημιουργηθεί θέμα, για αυτό πήρα αυτή την απόφαση. Και συγνώμη, δεν θέλω να το πάρει κανείς προσωπικά, αλλά αν αρχίσουν απειλές τύπου, αν γίνει φεύγω απο τη λίγκα κλπ κλπ, ορίστε και η δική μου απειλή... Όποιος το κάνει, ας ψάξει και κομμισάριο για τα επόμενα παιχνίδια γιατί έχω πολύ πιο σημαντικά προβλήματα στη ζωή μου από το να ασχολούμαι με μικροπρέπειες... Η απόφαση είναι τελεσίδικη και σε όποιον αρέσει. Από εκεί και πέρα, δε θα πάρω το κεφάλι κανενώς αν δε παίξει στο σύλλογο, αρκεί, είτε να παίζεται ο αγώνας με τα ίδια ζάρια και για τους 2 προπονητές, είτε να υπάρξει συνειδητή απόφαση από κοινού με τι ζάρια θα παίξουν τον αγώνα.

Sun Dec 07, 2014 11:22 am
Profile
Regular Hobby Writter

Δεν απείλησα κανέναν δήλωσα την άποψη μου. Μικροπρεπεια είναι να κλέβεις σε ένα παιχνίδι που παίζουμε σαν μια μεγάλη παρέα.... Όπως και να υπονοείς ότι κάποιος το κάνει.Η απόφαση μου είναι ότι δεν θα συμμετέχω άλλο σε αυτό. Καλή συνέχεια. (είναι δικαίωμα μου να αποχωρήσω από ένα παιχνίδι όπου οι κανόνες αλλάζουν κατά την διάρκεια αυτού )

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Sun Dec 07, 2014 11:35 am
Profile
King Spammer

Stelios wrote:
ο αγώνας με τα ίδια ζάρια και για τους 2 προπονητές, είτε να υπάρξει συνειδητή απόφαση από κοινού με τι ζάρια θα παίξουν τον αγώνα.

Η διατύπωση αυτη δεν απαγορεύει να μην παίζεις με τα ζάρια σου Έκτωρα αλλά να τα μοιράζεσαι. Έχεις πρόβλημα να τα μοιράζεσαι?
Ο κανόνας προφανώς μπήκε για μην υπάρξει η διένεξη μεταξύ παικτών... όχι δεν ακουμπάς τα ζάρια μου. Και επειδή εκεί μπορεί να υπάρξει πρόβλημα ο κομισσάριος προβλέπει κοινά ζάρια από το pool του συλλόγου και διορθώνει με το παραπάνω ή μη γκρινιάξεις μετά για το οτιδήποτε.

Αν και αυτό σε ενοχλεί που είναι μια αρκετά ενδιάμεση κατάσταση εκ μέρους του Στέλιου τότε δε νομίζω οτι μπορεί να κάνει κάτι άλλο. Και προφανώς η προηγούμενή σου δήλωση δεν με κάλυπτε και εμένα όπως και τον Σωκράτη. Μαζεύω ζάρια και γουστάρω να παίζω με αυτά. Προφανώς όμως γουστάρω να παίζω με τους φίλους μου περισσότερο από ότι γουστάρω τα ζάρια μου. Δεν με νοιάζει με τι ζάρια θα παίξω.

Τις καλημέρες μου και ελπίζω της νύχτας τα καμώματα να τα δει η μέρα και να γελά. Και φυσικά ελπίζω να συνεχίσεις κανονικά τη λίγκα.

Sun Dec 07, 2014 11:49 am
Profile YIM
Regular Hobby Writter

Κάθε κανόνας που μπαίνει, είτε με τη συγκατάθεση σας, είτε όχι, μπαίνει με σκοπό να αποτραπούν παρεξηγήσεις, φασαρίες και γκρίνια. Αν λοιπόν με μία απόφαση μου δημιουργούνται άλλες, για εμένα το ζήτημα λήγει εκεί. Συγνώμη, δε θέλω να φέρνω τα προσωπικά μου ούτε στο φόρουμ, ούτε στο σύλλογο, αλλά ούτε θέλω ζητήματα του συλλόγου να με επηρεάζουν στη φάση που είμαι.

Θα παρακαλέσω κάποιον να λάβει την ευθύνη του κομμισάριου προσωρινά και από εμένα θα έχει όση βοήθεια χρειαστεί, τουλάχιστον μέχρι να λάβει και κάποιος επίσημα τη θέση.

Θα σας ζητήσω επιπλέον να μη ξεκινήσετε τα τηλέφωνα για να το συζητήσετε ή να μου αλλάξετε γνώμη. Δε θέλω να γίνει περαιτέρω θέμα. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.

Sun Dec 07, 2014 12:05 pm
Profile
Mega Vicious Carnivore

Και εγω συμφωνω, να φυγει ο Εκτωρας ... και ο Αθανασιου... 8) 8) 8)

Sun Dec 07, 2014 2:48 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Απο οτι βλεπω παλι αναφέρετε το ονομα μου......μαλιστα .....

λοιπον...

Όσον αφορά το block-οζαρα μας τα εχει δωσει η NAF , η οποια ειναι ενας παγκόσμιος οργανισμός αρα δεν τιθετε θεμα.

Τώρα για το άλλο θέμα εχω να πω μερικα πραματα

1) εγω δεν παιζω με αλλα ζαρια α) τα πλήρωσα και θελω να τα χαρω - έστω κι αν ακούγετε παιδαριώδες
β) ειμαι προληπτικος γ) η λιγκα ξεκινισε με καποιους κανονες και με αυτους πρεπει να τελειώσει.στην επομενη βάλτε οτι κανόνες θέλετε και εμεις θα επιλεξουμε αν θα παιξουμε.
2) οσοι ειναι "προληπτικοί" ή ειναι καχύποπτοι μπορουν παντα να παίζουν μετα δικα μου τα ζαρια.
3) οποίος εχει θέμα μαζι μου καλο θα ήτανε να έρθει να μου το πει στα μούτρα για να τιμάει τα παντελόνια που φοράει.(γενικά μιλάω κι οχι στοχευμενα)
ΥΓ: το θέμα για μενα θεορητε ληξαν ελπιζω και για σας

Mon Dec 08, 2014 12:29 am
Profile
Mega Vicious Carnivore

αντε ρε που θα τιμησουμε τα παντελονια μας... πισω απο την πλατη σου τα λεμε... :lol: :lol: :lol:

Mon Dec 08, 2014 9:06 am
Profile
Mega Vicious Carnivore

Και για να μιλησω λιγο σοβαρα, για αλλη μια φορα ( ! ) συμφωνω με τον Τασο, μαγκες , πιο σημαντικο ειναι να βρισκομαστε και να παιζουμε απο οτι δηποτε αλλο!

Στο κατω κατω της γραφης, αν δεν μου αρεσουν καποιοι ανθρωποι που παιζω μαζι τους σε mass campaigns, δεν θα επαιζα πουθενα. Οταν ο οργανωτης βαζει καποιους παραμετρους οφειλουμε να τους σεβομαστε! ( και να τον ψηνουμε σιγα σιγα επι προςωπικου να μας κανει τα χατηρια! - για μενα μιλαω- )

Χαλαρωστε λοιπον, περαστε καλα και πεταξτε τα ζαρια του συλλογου στο κεφαλι του αντιπαλου σας! Και αυτα απο καποιον που εχει τσακωθει με πολυ περισσοτερα ατομα απο αυτα που εχει ο συλλογος αυτη την στιγμη...

@ Αθανασιου: ρε τζορτζ, αμα δεν σε πειραξω εγω, ποιος θα το κανει; Αλλωστε δεν αφηνω κανεναν αλλο να σε πειραξει... :D

Mon Dec 08, 2014 12:12 pm
Profile
I try to become Mega Zuper Spammer

Ego me oti zaria kai na paikso pali gantemis eimai

Kali tixi se olous elpizo ta zaria sas na sas fernoun panta gouri

Image

Mon Dec 08, 2014 4:40 pm
Profile WWW
Reply to topic   [ 69 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next