View unanswered posts | View active topics It is currently Fri May 29, 2020 6:52 pm

Reply to topic  [ 424 posts ]  Go to page Previous  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next
 Κατι που ενδιαφερει ολα τα μελη του εσπαιρου.... 
Author Message
Rookie

Post Re: Κατι που ενδιαφερει ολα τα μελη του εσπαιρου....
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ! Την επόμενη Κυριακή 2 Αυγουστου λεω να κανουμε μια μεγάλη καθαριότητα αφού λογικά θα έχουμε ξεμπερδεψει και με το βάψιμο του συλλόγου. Ξερω ειναι τελευταία στιγμή, ξέρω επίσης οτι οι περισσότεροι θα λείπετε διακοπές. Θα ήθελα λοιπον παρακαλώ να με ενημερώσετε ποιοι θα μπορείτε να έρθετε. Δεν θα μπω καν στον κόπο να το ονομάσω γενική γιατι φαντάζομαι θα είμαστε λίγοι.Αν όντως είμαστε λίγοι ενημερώνω απο τώρα οτι θα κάνουμε οτι μπορούμε και απο σεπτέμβρη θα κανουμε και επισήμως μια ωραια φεστιβαλική γενική καθαριότητα! Οπότε παιδιά μου, εσείς που είστε στο πρόγραμμα για καθαρισμό στις 31/7 μη πάτε, και θα τα κανουμε όλοι μαζι την Κυριακή στις 11μιση το πρωι στο σύλλογο! Περιμένω ενημέρωση και από τους υπόλοιπους που μπορούνε να έρθουνε, παρακαλώ, για να κάνω ένα μικρό προγραμματισμό των δουλειών!

ΥΓ: ξερετε εσείς , copy paste και στο fb μπας και το δει κανας άνθρωπος....

Fri Jul 24, 2015 10:18 am
Profile
Mega Zuper Spammer

Ειρήνη εγώ θα έρθω αλλά θα μπορώ μέχρι τη 13:00 (έχω session μετά οπότε θα πρέπει να δεσμεύσω και ένα δωμάτιο :P ).

Thu Jul 30, 2015 3:57 pm
Profile
Rookie

ΗΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΑΥΡΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ, αφού έγινε σήμερα. Στο κατω κατω κανεις δε με ενημέρωσε αν θα έρθει ή όχι οπότε εμεις που θα πηγαίναμε ούτως η άλλως είπαμε αφού ημασταν ήδη στο σύλλογο να τα κάνουμε. Αλλα οπως ξαναείπαμε πουλάκια μου αυτό ητανε μια απλή καθαριότητα! θα κανονιστει κανονική ΓΕΝΙΚΗ για το Σεπτέμβρη, γι αυτο ξεκουραστείτε, κάντε τα μπανάκια σας για να μου έρθετε έτοιμοι και προετοιμασμένοι.
Τις επόμενες μέρες θα βγάλω κι ενα μίνι πρόγραμμα για τον αύγουστο (λέω να γίνεται καθαριότητα ανα 2 εβδομαδες μιας που δεν εχει και πολύ κόσμο ο σύλλογος καλοκαιριάτικα) οπότε όσοι προβλέπεται να λέιπετε ενημερώστε από τώρα μη σας βάζω στο πρόγραμμα, σας παρακαλώ!

Με αγάπη, η Ζωή Κωνσταντοπούλου του συλλόγου.

Sat Aug 01, 2015 7:27 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Με το πρόγραμμα τι έγινε? Έγώ μπορώ να κατέβω αύριο, δεν ξέρω αν μπορεί κανένας άλλος. Ή πάμε για την άλλη βδομάδα (που δεν μπορώ γιατί έχω γενέθλια) :twisted: ?

Thu Aug 13, 2015 4:11 pm
Profile
Rookie

Δυστυχως για αυτη την εβδομαδα δεν βρεθηκε κανενας εθελοντης για καθαρισμο. Κι επειδη ειναι καλοκαιρι και εγω τη ζαχαρενια μου δε θα κατσω να τη χαλασω, αποφασίζω δημοκρατικά και διατάζω οτι καθαρισμός θα γίνει υποχρεωτικά την επόμενη εβδομάδα (εως 21 Αυγουστου δλδ) από:
Γκουντάνα- Καρύγιαννη- Παλαπανίδη.
(Χρηστο σ εχω βαλει πολλες φορες, Θα το υπολογίσω στο πρόγραμμα που θα βγει να καθαρίσεις λίγότερο.)

Τέλος προ κηρύττω από τώρα ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 11:30!

Fri Aug 14, 2015 10:57 am
Profile
Rookie

Για αυτη τη εβδομαδα καλω για καθαρισμό την δεσποινίδα Κοτοπούλη καθώς και τους κυρίους Πατσουράκη και Χωριανόπουλο παρακαλω!

και μη ξεχνιόμαστε το επόμενο ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ!!!

Mon Aug 24, 2015 10:42 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Καλησπέρα ενημερώνω εγώ γιατί η Μαρία δουλεύει μέχρι αργά. Λόγο της δουλειάς της η Μαρία είναι εκτός ομάδας μέχρι να ξανα μπορεί. Ευχαριστούμε

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Mon Aug 24, 2015 11:36 pm
Profile
Rookie

Εξαιρετικα μπορω να πω! Λοιπον τοτε καλώ για καθαρισμο την δεσποινιδα Παλαπανίδου καθως και τους κυρίους Βερονίκη και Πατσουράκη αφού εχουμε τόσες απώλειες.

(Pickatchu! διαλεγω εσενα!)

Mon Aug 24, 2015 11:39 pm
Profile
Am I a bot?

Αν και δε νομίζω αυτός/-οι που πρέπει να το δουν, ασχολούνται με αυτό το thread και γενικά με την καθαριότητα, το λέω προς ενημέρωση όλων.

Από την μία υπάρχει ο "κανόνας" αν δεν είναι δικό σου μην το πειράζεις, όταν μιλάμε για πράγματα μέσα στο ψυγείο. Από την άλλη, ανοίγουμε με τον Στρατή το παρακάτω κουτί και λέμε καλησπέρα σε ένα καλαμάκι (χοιρινό;) από το Galleone με 1.5 εκ μούχλα απ'όλες τις πλευρές. Υπάρχουν ακόμα στο ψυγείο 2 κεσεδάκια με τυροκαφτερή/τζατζίκι ή δε ξέρω 'γω τι, δεν έκατσα να ασχοληθώ, από μακριά φαίνονται να μην έχουν μούχλα, παρακαλείται όποιος είναι ο κάτοχος να τα πετάξει αλλιώς η επόμενη ομάδα καθαρισμού να πετάξει οτιδήποτε ξεχασμένο.

Γενικά τόση μούχλα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ γιατί το μοναδικό πράγμα που μπορεί να μολύνει είναι τα μπουκάλια σε περίπτωση που κανένα δεν είναι καλά κλεισμένο αλλά και γενικότερα είναι απαράδεκτο να συμβαίνει.

Προτείνω οτιδήποτε μένει στο ψυγείο για 1 βδομάδα και πάνω να πετιέται και να μην καθόμαστε καν να ασχοληθούμε ποιανού είναι, δεν είναι δική μας δουλειά αλλά του κάτοχου. Δεν με ενδιαφέρει να βρεθεί ποιος το άφησε/ξέχασε, αλλά αυτό να γίνει αφορμή να ξεκινάμε σιγά σιγά να ξεσκαρτάρουμε ότι σαβούρα υπάρχει χωρίς να ψάχνουμε εμείς τον καθένα που ξεχνάει πράγματα.

Υ.Γ.1 Ειρήνη, δεν πήγα "έως τις 21 Αυγούστου" να καθαρίσω αλλά 24. DO SOMETHING ABOUT IT. YOU HAVE NO POWER OVER ME

Υ.Γ.2 Πρέπει κάποια στιγμή να πάρουμε καινούρια σκούπα. Eν ώρα κοινής ησυχίας με κλειστές πόρτες/παράθυρα ακουγόμουν που σκούπιζα, από την Πατησίων.

Υ.Γ.3 Πάρτε και μια φωτό με το σουβλάκι να σας ανοίξει η όρεξη. http://i.imgur.com/hfgY1om.jpg

Tue Aug 25, 2015 12:23 am
Profile
Rookie

Εάν πάει η ομάδα Β τότε να μην έρθω αλλά αν πάει η ομάδα Α τότε να έρθω, όπως και να έχει ας πει ποιος θα πάει και ποτέ.

Tue Aug 25, 2015 9:03 am
Profile
Regular Hobby Writter

Θέλω να ζητήσω συγγνώμη για την αναστάτωση, δυστυχώς όμως όλα πάλι έγιναν από τη μια στιγμή στην άλλη. Εάν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τις απώλειες μπορείτε να με υπολογίζετε κανονικά στο πρόγραμμα και είτε θα πηγαίνω το πρωί η στο ρεπό μου και θα σας ενημερώνω για τις δουλειές πού έκανα.

Tue Aug 25, 2015 9:30 am
Profile
King Spammer

Η συγκεκριμένη σκούπα είναι για πολύ Hard work... έγινε κάτι? Ο θόρυβος είναι μπουκομένος εξαερισμός και θέλει πιθανόν λύσιμο για να δούμε από που προέρχεται...

Tue Aug 25, 2015 12:24 pm
Profile YIM
Rookie

Ισως αν ήταν τοποθετημένο και το φίλτρο στη σκούπα να έκανε λιγότερο θόρυβο. :P (Ηταν στο μπάνο για να στεγνώσει απο την τελευταία φορά που το πλύναμε)

Sat Aug 29, 2015 1:27 pm
Profile
Rookie

ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ στο μαναρι το Χωριανόπουλο που παει να υπηρετησει και εγκαταλείπει την ομάδα καθαρισμού! Οπως καταλαβαινετε με την extra απωλεια θα γίνουν τροποποιήσεις οι οποίες όπως συμφωνήσαμε στη γενική καθαριότητα που το συζητήσαμε. For starters λοιπόν καθαρισμός θα γίνεται πια με ομάδες των 2. Οπότε παιδες....

Προγραμμα για τις προσεχείς μέρες:
11/9 Γκουντάνας - Καρύγιαννης
18/9 Κρεντήρας - Ταβουλάρης
25/9 Παλαπανίδου - Βερονίκης

Υγ: ευχαριστώ πολύ τα παίδες για τη συμμετοχή και τη βοήθεια σας στη γενική! Πιστεύω κάναμε πολύ καλή δουλειά!

Mon Sep 07, 2015 11:20 pm
Profile
King Spammer

Ο σύλλογος γυαλίζει. Έγινε πάρα πολύ καλή δουλειά.

Tue Sep 08, 2015 8:46 pm
Profile YIM
Reply to topic   [ 424 posts ]  Go to page Previous  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next