View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Sep 16, 2019 12:37 am

Reply to topic  [ 9 posts ] 
 Και ξαφνικα googlaro rpg στην Ελλαδα......ΕΣΠΑΙΡΟΣ ? 
Author Message
Regular Hobby Writter

Post Και ξαφνικα googlaro rpg στην Ελλαδα......ΕΣΠΑΙΡΟΣ ?
Ναι το ξερω το googlarω ειναι με ωμεγα .....

Τελος παντων παμε στο θεμα που θελω να συζητησουμε φιλοι μου.
Ημουν λοιπον στο πηξιμο της δουλειας και ενω μου εκανε τα @@ καποιος τσουρεκια γιατι δεν καταλαβαινε γιατι του χρεωνουμε φπα στον λογαριασμο , μου μπαινει μια ΙΔΕΑ ...... και πατω στο γουγλιο RPG στην Ελλαδα ... και λεω κατσε να δω που ειναι ο Εσπαιρος οταν πατας '' RPG ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ '' να ειμαι ειλικρηνης αφου δεν ηταν στην πρωτη σελιδα το παρατησα.Απογοητευση με περικυκλωσε , ξαφνικα αρχισα να σκοτεινιαζω , ολα αρχισα να τα βλεπω μαυρα και κοκκινα , ηθελα να φωναξω ΄΄ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΙΙΙΙΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΥΠΕΡΙΦΑΝΕΥΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΟΟΟΣ '' .
Μετα το σοκ ηρεμω και λεω δεν πειραζει τουλαχιστον ξερω οτι εχουμε εναν συλλογο που ολοι θα ζηλευαν εχω κανει μια μεγαλη καινουργια οικογενια που ενας αγαπα τον αλλον.
Ενιωσα καλα τοτε και αναλογιστικα ΄΄ εμεις αλλωστε γ@.....με και εχουμε και τελειο χωρο να παιζουμε ΄΄ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΝΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ TOY GOOGLE (rpg στην Ελλαδα) https://www.facebook.com/pages/Pen-N-Pa ... 1040472913 οοοο θεεεε μου , ο μεγα ΡΑ δωσε μου φως τι συμβενει?

Παιδες πρεπει να παρουμε μετρα , ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ θελω τον χωρο που αγαπαμε να τον κανουμε καλυτερο.... και εμεις μπορουμε καλυτερο.Εμεις δεν το βλεπουμε σαν επιχειριση αλλα σαν σπιτι μας.
Προταση λοιπον : 1) να μαζεψουμε ιδεες να ψηφισουμε τις πιο καλες.
2) μετα να πουμε ποιοι μπορουμε να κανουμε με εργασια αλλα και χρηματα για διακοσμιση ,βαψιμο κλπ για την υλοποιηση των αλλαγων.(ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ)
3) να παμε να τα αναφερουμε στο ΔΣ και αν δεν υπαρχει προβλημα σιγα σιγα αλλα σταθερα να τα κανουμε.

τι λετε αδελφια ψηνεστε?

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Sat Feb 01, 2014 9:08 pm
Profile
King Spammer

Post Re: Και ξαφνικα googlaro rpg στην Ελλαδα......ΕΣΠΑΙΡΟΣ ?
Η δυνατότητα να είναι στη πρώτη λίστα στη Google ήταν εμπορεύσιμη μέχρι που πρόσφατα το καθεστώς άλλαξε (και πρέπει και οι εταιρίες να προσαρμοστούν). In other words αν θες να ανέβεις στο top 10 πληρώνεις google campaigne και το κάνεις. Ο σύλλογος ετοιμάζεται να αλλάξει το site του και την online λειτουργία του. Υπάρχουν άπειρες επιλογές και λύσεις με κόστος ή με κόστος (χρόνο). Ας δούμε λοιπόν στο σύνολο τι μπορούμε να κάνουμε και τι τελικά θα κάνουμε θα εξαρτηθεί από τη συμμετοχή και το κόστος as usual.

Sat Feb 01, 2014 10:22 pm
Profile YIM
Am I a bot?

Πάντως αν μπορούσε να πέσει ένα βαψιματάκι να αλλάξει το εκρού του νεκρού δεν θα ήταν άσχημα και είμαι μέσα να βάλω το χεράκι μου να το περάσω κανά χέρι (see what I did there? eh? eh? not so funny? meh...)

Sun Feb 02, 2014 12:45 am
Profile
I try to become Mega Zuper Spammer

Δυστυχώς το Pen N Paper έχει κλείσει... κρίμα και ήταν ώραιος χώρος...

Sun Feb 02, 2014 9:10 am
Profile
King Spammer

Ότι ιδέες υπάρχουν για τον εσωτερικό χώρο καλοδεχούμενες εφόσον υπάρχει τρόπος υλοποίησης και άτομα να το υποστηρίξουν

Mon Feb 03, 2014 11:15 pm
Profile YIM
I try to become Mega Zuper Spammer

den itan asximo to pen and paper - to thema itan pos ginontan trelo ntoumani logo tou oti itan ipogio (kai treli zesti to kalokairi)

Tue Feb 04, 2014 10:25 am
Profile WWW
Site Admin

For the record:

To SEO (search engine optimization) einai mia megalh istoria, kai h selides mas einai serach optimized ALLA dustuxws to site tou sulogou den exei kanena apolutos endiaferon oso afora ta search engines giati polu apla PERIEXEI ELAXISTO RPG RELATED CONTENT.

tha ginw poio sugekrimenos, oi search engines de vriskoun suzhthseis panw se susthmata - paixnidia - proionta rpg - fantasy tainies - fantasy vivlia ktl stis selides kai ta fora mas, h vriskoun se polu mikotero pososto apo alla sites, episeis RPG shmainei kai rocket propelled grenade, pragma pou de voithaei thn anazhth sou mias kai ta spamaroune :P

Ama analogisteis oti h anazhthsh PAIXNIDIA ROLWN STHN ELLADA vgazei thn kaisa 8h katalavaineis oti einai logikotato na mh vgainoume polu psila sta apotelesmata.

o logos pou eimaste xamhla einai ena combo xamhlhs episkepsimothtas kai adiaforou content, isws me ena google campaign na anevename alla polu amfivalw oti kai na plhrwseis an h selida den exei endiaferon thavetai.

mias kai piasame th suzhthsh tha ksananaferthw sto oti to online community mas einai polu apwthitiko gia non melh, kai afto einai enantia sth vasikh idea tou espairou, opws thn antilamvanomai egw.

Alla to na exeis na dunato community kai anoikto se olous thelei doulia kai den einai kati pou ginetai ston aftomato, kai oi opoies prospathies exw kanei ana ta xronia na to anaptuksw apetuxan, opote... pali kala na les :P

mporeis na eise panta ikanopoihmenos oti to forum eksiphretei to skopo tou akoma kai an o skopos tou den einai aftos pou tha eprepe ;)

σαν πειρατής θα τριγυρνάς ...

Sun Feb 16, 2014 1:20 pm
Profile
Am I a bot?

Θα ήθελα να γράψω και να μοιραστώ μια εμπειρία μου στον σύλλογο και την ιδέα που απορρέει από αυτήν.
Εδώ και λίγο καιρό, κάθε Δευτέρα μαζευόμαστε και παίζουμε το Campaign μου, και έχω ρωτήσει και έχω ψάξει ούτος ώστε να μην δημιουργείτε κανένα πρόβλημα με τον χώρο του συλλόγου, με τις ώρες που πάμε και που φεύγουμε (γιατί δεν έχω κλειδιά), και όλα βαίνουν καλός.

Αλλά την Δευτέρα 7/4 δημιουργήθηκε ένα μικρό πρόβλημα, και εμείς δεν παίξαμε. Κανένα από τα άλλα δύο campaigns δεν θα ερχότανε εκείνη την ημέρα, κι επειδή εγώ δεν είχα κοιτάξει στο Forum τις ανακοινώσεις που μοιράζονται οι Dms με τους παίκτες τους δεν το γνώριζα. Ένας mini πανικός για το τι θα κάνω τώρα plus οι παίκτες μου ερχόντουσαν η αλήθεια είναι ότι με έπιασε, γιατί δεν μου είχε τύχει ποτέ να βρω τον σύλλογο κλειστό. Φρόντισα και είχα το τηλέφωνο από άτομο άλλου campaign, και μου είπε ότι είχαν ακυρώσει το game τους. Αλλά κι εγώ δεν έχω μπει στην διαδικασία να μαζέψω όλα τα τηλέφωνα του τριγυρνάμε, κι έτσι δεν ήξερα αν θα έρθει το δεύτερο party για να παίξει. Ε, περιμέναμε και μετά φύγαμε.

Τονίζω ότι δεν θέλω ρα ρίξω ευθύνες του τύπου «γιατί δεν ήρθατε κακά παιδάκια» και ούτε να αναφερθώ στο θέμα με τα κλειδιά μου, γιατί κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό. Αλλά για να θέσω το θέμα ότι θα ήταν πολύ καλύτερο και θα διευκόλυνε πολύ αν υπήρχε μια πιο γενική ενημέρωση στην κεντρική σελίδα του Εσπαίρου για τα πια παιχνίδια θα γίνουν σήμερα.

Υπάρχει στην κεντρική σελίδα ένα ημερολόγιο το οποίο θα μπορούσε να εξυπηρετήσει αλλά δεν νομίζω ότι είναι updated, διότι η Δευτέρα για παράδειγμα είτε παίζουν 3 parties όπως την Δευτέρα 31/1 είτε κανένα είναι συνεχώς άδεια. Τέλος προτείνω να μπορέσει να γίνει πιο ενημερωτικό και χρηστικό το ημερολόγιο της αρχικής σελίδας και για όποιον Dm ή παίκτη θέλει να γράψει κάτι για το παιχνίδι του. Κι αν αυτό το συνεχές update χρειάζεται μια συνεχή κίνηση από ένα άτομο τότε προσφέρομαι να το κάνω εγώ.

Ξέρω ακούγετε αρκετά έως πολύ κουτό και σίγουρα άνευ σημασίας αυτό που μόλις κοινοποίησα, και σίγουρα εκτός θέματος (γιατί αρχικά λέγατε για βάψιμο). Αλλά θεωρώ ότι και αυτό θα μπορούσε να βοηθήσει, καθώς οι λεπτομέρειες είναι αυτές που κάνουν τον πρωταθλητή, και το θέμα του να γίνει πιο εύχρηστο το forum θίχθηκε στην τελευταία συνέλευση…
…και στην τελική εγώ ακόμα δεν βαρέθηκα το χρωματάκι στους τοίχους για να ζητάω να το βάψετε :mrgreen:

Ευχαριστώ πολύ.

Wed Apr 16, 2014 1:05 am
Profile
King Spammer

Να πω ότι έχεις άδικο. Δεν έχεις.

Wed Apr 16, 2014 3:59 pm
Profile YIM
Reply to topic   [ 9 posts ]