View unanswered posts | View active topics It is currently Tue Sep 17, 2019 5:08 pm

This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
 SEASON 3: HELLGATE ATHENS - FINALE- 
Author Message
Mega Vicious Carnivore

Post SEASON 3: HELLGATE ATHENS - FINALE-
2 session μεινανε και πολλες εκκρεμοτητες...

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θελετε να κανετε/πειτε/δειτε στα τελευταια 2 session, παρακαλω δηλωστε τα εκ των προτερων...

Π.χ. : Θελω να σωσω( η, σκοτωσω την Συλια) και να βρω το dagger... :shock:

Προφανως και μπορειτε να δηλωσετε πολαπλα πραγματα,αλλα, αναλογα με τοτι θα πει ο καθε παικτης , θα χωρισουμε τις ομαδες.

Επισης μπορειτε να δηλωσετε και DM που θελετε να παιξετε και θα κανουμε το καλυτερο δυνατο.

P.S. : Για τα τελευται 2 session, θα εχουμε 5 DM 's και 5 ΤΡΑΠΕΖΙΑ... :D :D

Wed Apr 08, 2015 6:34 pm
Profile
Mega Vicious Carnivore

Post Re: SEASON 3: HELLGATE ATHENS - FINALE-
Οποιος εχει πεθανει, μπορει να ερθει να παιξει, κατι θα κανουμε... 8) 8)

Wed Apr 08, 2015 6:35 pm
Profile
Rookie

Όπως είπα και στο Κώστα θέλω να συναντήσω το Νικόδημο στα επόμενα session.

Wed Apr 08, 2015 10:11 pm
Profile
Mega Zuper Spammer

Εγώ που θέλω Mythic Strength, θα μου δώσετε? :P

Wed Apr 08, 2015 11:12 pm
Profile
Mega Zuper Spammer

Πιο σοβαρά: Εγώ για την ώρα δεν έχω κάτι στο μυαλό μου.

Οπότε, σαν όπως πάντα τη βολική αρκούδα, χώστε με όπου σας εξυπηρετεί.

:)

Thu Apr 09, 2015 8:11 am
Profile
Am I a bot?

optimus prime wrote:
Π.χ. : Θελω να σωσω την Συλια και να βρω το dagger... :shock:

Ααααααααααυτό. Ακρβώς όπως είναι. Ιδανικά, με τη Μαρίνα και την Αλκαία παρέα :mrgreen:

Επίσης
• να συναντηθούμε οι εναπομείναντες του συμβουλίου με τον Πολυνίκη για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για τα εγχώρια και μη προβλήματα (το λένε Εδιμβούργο και έχει το WTF μου).
• να μιλήσω με τη Μυρτώ για το ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΣΥΝΕΒΗ ΑΝΑΘΕΜΑ Τ'ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ ΒΟΥΔΑ;! και για τη συνταγή με τα σουτζουκάκια, προφανώς. Δε μπορεί να χαθεί αυτή η συνταγή.
• να τελειώσουμε το αρπί με το Χρήστο (sorry dude, δε θυμάμαι πως λένε το χαρακτήρα σου) με τίτλο "All supernaturals must die". Pretty please? With a cherry on top?
• να ενημερωθούμε κάπως όλοι, πλήρως πλέον, για το φρούτο που λέγεται Νικόδημος γιατί μέχρι τώρα έχω εντελώς σκόρπιες πληροφορίες και το spidey sense μου ουρλιάζει κάτι για "Strength in numbers" (νεκροί, ζωντανοί, πνεύματα, you name it) αλλά δεν μπορώ να του δώσω τη δέουσα προσοχή γιατί, είπαμε, σκόρπιες πληροφορίες.

Τέλος, χρειάζομαι να παίξω ένα session με dm το Δημήτρη διότι τον έχω αποφύγει τεχνηέντως σ'όλο το campaign και πιστεύω πως ήρθε η ώρα μας :mrgreen:

Αυτά. Με τις ευχαριστίες μου και καρδούλες και ουράνια τόξα και αστεράκχια και shiny little bubbles!

Thu Apr 09, 2015 2:16 pm
Profile
Mega Zuper Spammer

Βρήκα το μόνο πράγμα:

Να παίξω έστω & μία φορά με το Στασινό πριν τελειώσει το campaign!

Υ.Γ. Σύλια, dagger, & σουτζουκάκια συνδυάζονται? Σημαντική πληροφορία για την Αλκαία (ειδικά το τελευταίο).

Thu Apr 09, 2015 3:58 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Tα εχασα ολα εξαφανιζοντας και διαλιοντας ολους οσους αποφασισαν να γινουν εχθροι μου.Τωρα δεν εχω τιποτα που σαν σκοπο παρα μονο να ακολουθησω μεχρι θανατου την Μαρινα ετσι ωστε να εκπληρωσει ολα οσα ονειρευτηκε.Ειναι το μονο που μου εχει μεινει σε αυτη την ζωη και δεν θελω να την χασω .... προτειμω να χαθω εγω παρα να παθει το οτιδηποτε.Θα πολεμισω μεχρι τελος για αυτην.

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Thu Apr 09, 2015 11:07 pm
Profile
King Spammer

1) Summon όλα τα supernatural που ξέρω (τους PCs δηλαδή μη δω κανένα Νικόδημο μπροστά μου) και τους πιστούς μου/ φίλους humans + τους 2 ιππότες του Σταυρού για να τους εξηγησω τι έχει γίνει μέχρι στιγμή και να ενώσουμε τις δυνάμεις μας ενάντια των κοινών μας εχθρών. I do that as Lord of independent fief of Athens, representative of Spring Court.

Από εκεί και πέρα συμμετείχα σε αρκετά personal stories ελπίζοντας να ανταπόδωσα την εμπιστοσύνη των Supernatural της πόλης προς το πρόσωπό μου. Όπως ειναι κατανοητό θα αναπληρωθούν θέσεις στο συμβούλιο κατ' επιλογή μου. Just send your CV :D.

Κατά τα άλλα εφόσον γίνει η συνάντηση θεωρώ ότι θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα δημιουργηθουν τα απαραίτητα task forces για να τελειώνουμε με αυτά που μας ταλανίζουν.

Υ.Γ. Αλέξανδρε έστω και για 2 Sessions χρειάζομαι τον Spring Knight μου :D. Επικοινώνησε με Narrators.

Fri Apr 10, 2015 11:15 am
Profile YIM
Regular Hobby Writter

1) Πρέπει να σώσω την Σύλια (aka. Find a way να γίνει το cleansing ritual)
2) Έχω σιχαθεί πλέων την κατάσταση με τα supernatural που τραμπουκίζουν την πόλη και πιθανότατα ευθύνονται για την επερχόμενη καταστροφή. μετά από το fall from grace στο τελευταίο session (I killed people) είμαι ψυχολογικά έτοιμος να επιδιώξω την καταστροφή τους. With the catch beeing ότι οι καλύτεροι μου φίλοι είναι και αυτοί supernaturals. GMs Make the dramatic moments happen :D

Για GM θέλω Εβίτα (Αν μπορεί να με αντέξει 2 session ακόμα (sorry για το overexcitement :D))

Επίσης στο συμβούλιο εγώ θα ήθελα να δω τις δυο παρατάξεις γιατί νομίζω, παίκτες υπάρχουν και στις 2:
Supernaturals First ("Ειρηνική" συμβίωση, feeding grounds etc) και
Mortals First (Τα supernatural δεν θα πειράζουν τους mortals τελεία. Όποιος δεν συμμορφώνεται να πάει αλλού)
Και ίσως μια ρήξη μεταξύ τους, όχι τίποτα τρομερό απλά ένα tension, ίσως υψωμένοι τόνοι.

ΥΓ: Με αυτό τον χαρακτήρα συνειδητοποιώ γιατί οι hunters καίνε τα χλωρά μαζί με τα ξερά και είναι τόσο κυνικοί.

Fri Apr 10, 2015 3:01 pm
Profile
Regular Hobby Writter

1) Πρέπει να σώσω την Σύλια (aka. Find a way να γίνει το cleansing ritual)

Έχω σιχαθεί πλέων την κατάσταση με τα supernatural που τραμπουκίζουν την πόλη και πιθανότατα ευθύνονται για την επερχόμενη καταστροφή. μετά από το fall from grace στο τελευταίο session (I killed people) είμαι ψυχολογικά έτοιμος να επιδιώξω την καταστροφή τους.
Crazygreek speaking

Πρωτα φιλε βλεπω καποιον που χρειαζεται αμεσα ψυχολογο...... η παθηση ειναι γνωστη και την εχουμε δει σε διαφορες μορφες οπως οι 2 παρακατω: Image
Image

Kαι καλα εγω σου λεω οτι του σκοτωσες ολους και μενεις εσυ.....ΩΠΑ ΩΠΑ ουτε εσυ εισαι απλως ανθρωπος.... εισαι και εσυ supernatural και βλακιες του στιλ minor talent δεν ισχυουν γιατι αφου εχει εξολοθρευσει ολους εμας εισαι το πιο δυνατο supernatural...... μμμ και δεν ειναι και τοσο αδυναμο να μπορεις να δεις με ενα αγγιγμα κομματι απο το παρελθον και το μελλον του αλλου.Αραααα και η συνεχεια θα πρεπει να ειναι καπως ετσι κοντα σε εναν ανθρωπο ¨: Image

επισης να σου θυμησω οτι το ιδιο εγκληματιας εισαι σε μια κοινωνια οταν σκοτωσεις οποιαδηποτε πλευρα.Αν θες να εισαι δικαιος πρεπει να προσπαθησεις να κρατησεις ισοροπια.Αλλιως οταν εξαφανιζεις μια φυλη γιατι θεωρεις οτι ειναι καταστροφη για εσενα μονο που υπαρχει.... μοιαζεις με αυτους..... :Image
Image

αυτα απο εμενα Μανουσος Σιφακακης.

Εν τη προαιρέσει η μοχθηρία και το αδικείν:η μοχθηρία και η αδικία υπάρχουν από πρόθεση [και όχι τυχαία ή κατά λάθος]

Το εύδαιμον το ελεύθερον, το δ’ ελεύθερον το εύψυχον:ευτυχισμένοι είναι οι ελεύθεροι και ελεύθεροι είναι οι γενναίοι

Ένας στενόμυαλος άνθρωπος δεν έχει άλλο τρόπο να δείξει ότι είναι άξιος, από το να προσπαθεί να περνάει πάντα το δικό του.

Philip Sidney, 1554-1586, Άγγλος ποιητής & αυλικός

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.

Romain Rolland, 1866-1944, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1915

Sun Apr 12, 2015 12:51 am
Profile
Rookie

1. Να έρθουν όλα τα αντικείμενα στην κατοχή μου. Ιδίως το μπολ του Πιλάτου που το θέλουν αρκετοί για "κάθαρση αμαρτιών".
2. Συμβούλιο με μέλη του Council και του Paranet για να βρεθεί λύση στο πρόβλημα μας(supernaturals vs mortals) και πλάνο δράσης για την πύλη.
3. Αποτρίχωση στα Ware's :P

Mon Apr 13, 2015 3:39 pm
Profile
Am I a bot?

YoMaster wrote:
Υ.Γ. Σύλια, dagger, & σουτζουκάκια συνδυάζονται? Σημαντική πληροφορία για την Αλκαία (ειδικά το τελευταίο).

Φυσικά. :D

Tue Apr 14, 2015 10:30 am
Profile
Am I a bot?

Παιδα εχω μια εροτησι η Σύλια ειναι αυτη η τηπισα με το πνευμα του νεκροματη που την ταλεπορι σηνεχια? εαν ναι θελο να την σωσο και εγω αυτην

2) Θελο να βρο και να δαβασο το Νεκρονομικον και φησικα να το βαλο στη βηβηλοθηκι μου σαν καλος συλεκτης γνοσης που ειμαι.

3) Θελο να βοηθησο στην ανασηταξη του λευκου σημβουληου και την επηβιοση τον εναπομινοτον μελον.

4) Να βρο τον προδοτη που μας την εφερε την τελεφτεα φορα και εξετηας του εγινε η σφαγη του δραμαλη εκει μεσα και να του παρο το κεφαλη!

Και εαν γινετε ολα αυτα να τα παιξο με DM τον Γιαννη

Tue Apr 14, 2015 12:51 pm
Profile
Am I a bot?

εγώ θέλω να πάρω πήσο τον έλενχο και να ξεφορτοθω το νομισμα
ps χορης να πεθάνω

Tue Apr 14, 2015 2:03 pm
Profile
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next