View unanswered posts | View active topics It is currently Fri Sep 20, 2019 7:03 pm

Reply to topic  [ 6 posts ] 
 Star Trek Online...or STO 
Author Message
Am I a bot?

Post Star Trek Online...or STO
λοιπον...το παιχνιδι πλεον εχει αποκτησει μια σταθεροτητα...

το θεμα του ενος server εμενα μου αρεσει μιας και μπορω να πηδω απο το ενα instance στο αλλο και να παιζω με φιλους...

ειμαι ηδη σε στολο αν και δεν εχουμε κανει και πολλα ακομα...

το παιχνιδι δεν ειναι τοσο ασχημο οσο λενε...αν και οντως για εναν εμπειρο MMO παιχτη μπορει αν φανει ελλειπες...

για μενα παντως που ειναι το πρωτο μου ΜΜΟ ειμαι μια χαρα,και απο τοτε που σταθεροποιηθηκε ο server δεν εχω και πολλα θεματα...

οφειλω να ομολογησω πως σε σχεση με το WOW μου αρεσει πιο πολυ το STO

οκ ισως επειδη ειμαι sci-fi freak αλλα και παλι οι space combats θεωρω οτι ειναι εθιστικες...οκ δεν εχω παιξει ποτε EVE αλλα ειμαι μια χαρα με το STO.

ρωτηστε οτι θελετε αν μαθετε για το παιχνιδι...το παιζω σχεδον ενα μηνα.

Αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι ο πολυ ξεκαθαρος διαχωρισμος του gameplay αν θελετε μεταξυ των races...

οκ μεχρι τωρα εχουμε klingon και federation αλλα αργοτερα θα μπουν και ολα τα αλλα factions...

ειναι ξεκαθαρο απ την αρχη αμα φτιαξεις χαρακτηρες και στα δυο οτι το federation ειναι πιο πολυ για tanks και engineer officers,ενω η klingon empire ειναι ξεκαθαρα damage dealers και σχεδων αποκλειστικα tactical officers...

παιζω και τους δυο χαρακτηρες αν και προτειμω τον klingon μιας και τα σκαφη τους ειναι σαφεστατα ανωτερα απο αυτα της federation...και εδω υπαρχει ενα balance issue αλλα οι devs το δουλευουνε...

Fri Feb 26, 2010 2:36 pm
Profile
Regular Hobby Writter

Post Re: Star Trek Online...or STO
Μια που το ανέφερες παίζω και εγώ STO στείλε μου το name σου να σε κάνω add.
Ένα λαθάκι μονό και οι fed και οι kling μπορούνε να είναι και τανκ και suport και dmg dealers. Δεν θα το αναλύσω αλλά γενικά οι διάφορες δεν είναι τόσο τρομερές.

Fri Feb 26, 2010 2:46 pm
Profile
King Spammer

Για πείτε λίγο για gameplay... Δώστε κάνα screenshot!!!

Sat Feb 27, 2010 1:19 am
Profile YIM
Am I a bot?

κοιτα να δεις στα λογια ενος φιλου απο τα forums της cryptic το παιχνιδι ειναι ενα ευχαριστο "arcade" περιπου mmo.

αυτη την στιγμη εχω δυσκολιες με το pc...

α για screenshots check εδω...φυσικα δεν παιζω με τα γραφικα στο full...

http://techstepman.deviantart.com/art/u ... -155188526

http://techstepman.deviantart.com/art/u ... -155188355

http://techstepman.deviantart.com/art/m ... -155044672

http://techstepman.deviantart.com/art/m ... -155044538

αυτα ειναι μερικα screenshots που εχω μεχρι τωρα...

προσωπικα το παιχνιδι αξιζει μονο για το space κομματι του...το ground μου φαινεται ψιλοβαρετο...

anyway,ισως δεν ταξιζει τα λεφτα του παρα μονο αν σαρεσει το ST συμπαν γενικα...χωρις voice overs και με τα περισσοτερα quests να ειναι random encounters καταντα εκνευριστικο...

αλλα το space combat ειναι εθιστηκοτατο!εγω πορωνομαι ατελειωτα!

ενταξει αν εχεις παιξει bridge commander η οποιοδηποτε αλλο ST game θα σου φανει γελιο αλλα αν πας PvP federation vs klingons εχει πεφτει πολυ αιμα!

Thanos_Orange

Sat Mar 13, 2010 3:33 pm
Profile
Regular Hobby Writter

orangeman wrote:
κοιτα να δεις στα λογια ενος φιλου απο τα forums της cryptic το παιχνιδι ειναι ενα ευχαριστο "arcade" περιπου mmo.

Κατα τη γνώμη μου ειναι ενα space combat simulator rpg / classic rpg. Το πρωτο αναφαιρεται στο space combat ενω το δευτερο στο ground.

orangeman wrote:
α για screenshots check εδω...φυσικα δεν παιζω με τα γραφικα στο full...

Ακομα και με τα γραφικα στο minimum τα space maps ειδικα φαινωνται εκπληκτηκα, Αν τωρα τα βαλεις στο full ειναι Εμπηρεια τελος και δε νομιζω οτι χωραει κοβεντα απο οσους το εχουν παιξει οτι καλητεχνικα ειναι απλα φανταστικο.

orangeman wrote:
προσωπικα το παιχνιδι αξιζει μονο για το space κομματι του...το ground μου φαινεται ψιλοβαρετο...

Κατσε ρε συ τα ισοπεδωνουμε ολλα ναι δεν ειναι τοσο καλο οσω το space αλλα οχι και βαρετο τουλαχιστων μετα τα 10 πρωτα lv(Lt-Ltc που κατα τη γνωμη μου δεν αντιπροσωπευουν το παιχνιδι.
To ground combat ειναι σαν ενα παραδωσιακο mmo με pets (οι αξιοματικοι σου) επιπλεων ολα τα powers που ηπαρχουν και το expose-exploit system μονο βαρετο δεν το κανουν.

orangeman wrote:
anyway,ισως δεν ταξιζει τα λεφτα του παρα μονο αν σαρεσει το ST συμπαν γενικα

Σε αυτο κραταω μια επιφυλακτηκη ταση καθως το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο ωστε να μπορεισ να παιξεις και να εχεις καλη εμπηρια ακομα και αν δεν εχεισ κσαναδει sci-fi. Αν φυσικα εισαι Trekας (Οπως εγω καλη ωρα :lol: ) η οι διαφορες αναφορες στις σειρες και τισ ταινιες τα σπανε.

orangeman wrote:
...χωρις voice overs και με

Εδω σε βρικσω λαθος φιλε μου για 3 λογους
1) Voice overs υπαρχουν και μαλιστα περισωτερο απο καθε αλλο ΜΜΟ στην αγορα. Ο Nimoy εγραψε 5,5 ωρες voice overs και ο Zackary Quinto 2 και φυσικα δεν μετραω τον υπολογιστη του σκάφους που σου μιλαει παραπολυ χωρισ να γινεται σπαστικη (θηλικου γενους)
2)Τα ΜΜΟ απο παντα δεν εχουν πολλα voice overs αφενως γιατι κοστιζει και αφαιτερου επιδη κανεις δεν καθεται να τα ακουσοι (Μαλων σε κακκομαθε η Bioware :D )
3) Δηλαδη τι παιριμενες να μαζεψουν ολο το cast απο ολλες τις σειρες ?

orangeman wrote:
τα περισσοτερα quests να ειναι random encounters καταντα εκνευριστικο...

αν ακομα εχεις το πρωτο σκαφος μαζι σου ειναι λιγο σπαστικο αλλα μετα φτιαχνει παρα πολυ δεν χρειαζεται να κανεισ random encounters γιατι τα quest ειναι απλετα και ολλα με πολυ καλο backstory. Τα roundom encounters ειναι για οταν θες ενα μικρο boost στο Leveling σου.

orangeman wrote:
αλλά το space combat είναι εθιστηκοτατο! εγώ πορωνομαι ατελειωτα!

Σε αυτο συμφωνώ είναι το μεγαλο ατου του παιχνιδιου αυτο και ο λόγος που υπερτερεί του eve μαζι με τα γραφικα

orangeman wrote:
ενταξει αν εχεις παιξει bridge commander η οποιοδηποτε αλλο ST game θα σου φανει γελιο αλλα αν πας PvP federation vs klingons εχει πεφτει πολυ αιμα!

Η αλληθια ειναι οτι ειναι καπως ευκολο αλλα θα το φτιαξουν αυτο με νεα updates. Οσω για το PvP Τα σπαει ιδικα στο space combat.

Sat Mar 13, 2010 4:26 pm
Profile
Am I a bot?

κατσε βρε μια στιγμη...παιζουμε το ιδιο παιχνιδι?οχι οχι γιατι βλεπω και στα forums του STO πολλους που το αποθεωνουν...χωρις λογο...

Κατα τη γνώμη μου ειναι ενα space combat simulator rpg / classic rpg. Το πρωτο αναφαιρεται στο space combat ενω το δευτερο στο ground.
----->δεν υπαρχει καθολου RP μεσα στο παιχνιδι,ειμαι εσπαιρο τοσα χρονια και νομιζω πως πλεον ξερω ενα RP οταν το βλεπω.
----->space combat simulator???καλα το bridge commander το'χεις παιξει?καμια σχεση βρε crazygreek.

Ακομα και με τα γραφικα στο minimum τα space maps ειδικα φαινωνται εκπληκτηκα, Αν τωρα τα βαλεις στο full ειναι Εμπηρεια τελος και δε νομιζω οτι χωραει κοβεντα απο οσους το εχουν παιξει οτι καλητεχνικα ειναι απλα φανταστικο.
----->δεν θα περνα ορκο για τα γραφικα,αλλα ενταξει καλα ειναι...αν και τα screenshots του EVE μου φαινονται καλητερα...im just saying...πως να το πω ρε παιδι μου...νιωθω σαν να ειμαι μεσα στο STARTREK ARMADA 2...τα γραφικα θα μπορουσαν να ειναι λιγο...πιο ρεαλιστικα...δεδομενου οτι το STARTREK παντα ηταν κολλημενο με τον "ρεαλισμο".απλα περιμενα πιο πολλα απ το design τον διαστημοπλοιων και των σταθμων...για παραδειμγα το earth space dock ειναι ΑΚΡΑΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!σοβαρα!ο σταθμος δεν εχει καμια σχεση με το STARTREK universe...

Κατσε ρε συ τα ισοπεδωνουμε ολλα ναι δεν ειναι τοσο καλο οσω το space αλλα οχι και βαρετο τουλαχιστων μετα τα 10 πρωτα lv(Lt-Ltc που κατα τη γνωμη μου δεν αντιπροσωπευουν το παιχνιδι.
To ground combat ειναι σαν ενα παραδωσιακο mmo με pets (οι αξιοματικοι σου) επιπλεων ολα τα powers που ηπαρχουν και το expose-exploit system μονο βαρετο δεν το κανουν.
-------->ειναι αποψη μου καθως και πολλων αλλων στον στολο μου και αλλου οτι το ground combat δεν εχει λογο υπαρξης.δεν ξερω πανω απο κανα δυο παικτες που να ασχολουνται με το ground.ειναι τοσο βαρετο.αμα ηθελα κατι τετοιο θα επαιζα κανα lineage για να περασω την ωρα μου.δεν εχω παιξει ground combat μετα τις πρωτες 2 βδομαδες...

Σε αυτο κραταω μια επιφυλακτηκη ταση καθως το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο ωστε να μπορεισ να παιξεις και να εχεις καλη εμπηρια ακομα και αν δεν εχεισ κσαναδει sci-fi. Αν φυσικα εισαι Trekας (Οπως εγω καλη ωρα :lol: ) η οι διαφορες αναφορες στις σειρες και τισ ταινιες τα σπανε.
------->σαν φαν του startrek θα συμφωνησω οτι εχει πλακα να ζεις καπια quests που σε πανε πισω,κυριως αυτα που μου θυμηζουν το voyager που ειναι πα τα γαπημενα μου.οσο για το σχεδιασμο του παιχνιδιου ειναι το ιδιο οπως ολα τα αλλα mmo.σκοτωνε σκοτωνε σκοτωνε σκαναρε...ολη την ωρα...

Εδω σε βρικσω λαθος φιλε μου για 3 λογους
1) Voice overs υπαρχουν και μαλιστα περισωτερο απο καθε αλλο ΜΜΟ στην αγορα. Ο Nimoy εγραψε 5,5 ωρες voice overs και ο Zackary Quinto 2 και φυσικα δεν μετραω τον υπολογιστη του σκάφους που σου μιλαει παραπολυ χωρισ να γινεται σπαστικη (θηλικου γενους)
------->εχω τελειωσει το σχολειο και συντομα και το πανεπιστημιο.ενα πραγμα εχω αν πω:δεν αγορασα ενα mmo για να καθομαι και να διαβαζω ατελειωτες ωρες το discription ενος quest το οποιο πιθανοτατα να διαρκεσει αντε 20 λεπτα.
ασε που σπανια σου λεει το συστημα που θα βρεις το quest με αποτελεσμα να καθεσαι στο chat και να ρωτας...επισης θα περιμενα οταν γινεται ενα space combat να ακουω μπινελικια απο το αντιπαλω σκαφος...οπως και στις ταινιες.κατι ρε παιδι μου για να νιωθω το παιχνιδι πιο ζωντανο.

2)Τα ΜΜΟ απο παντα δεν εχουν πολλα voice overs αφενως γιατι κοστιζει και αφαιτερου επιδη κανεις δεν καθεται να τα ακουσοι (Μαλων σε κακκομαθε η Bioware :D )
------->δεν με κακομαθε κανεις.ισως η bioware ειναι η μονη εταιρια που σεβαστηκε την νοημοσυνη μου και την αναγκη μου να ζω τα παιχνιδια σαν να ειναι κινηματογραφικη εμπειρια.δεν με αφορα αν τα αλλα mmo δεν εχουν voice overs.εγω τα ΘΕΛΩ.ή μαλλον τα απαιτω.και μην ξεχνας το πιο βασικο...τα voice overs προσδηδουν καλυτερη RP εμπειρια.απλα το υπενθυμηζω.
3) Δηλαδη τι παιριμενες να μαζεψουν ολο το cast απο ολλες τις σειρες ?
------>δεν με αφορα το καστ.δεν ειμαι τρεκας.απλα θελω κατι πιο ζωντανο.

αν ακομα εχεις το πρωτο σκαφος μαζι σου ειναι λιγο σπαστικο αλλα μετα φτιαχνει παρα πολυ δεν χρειαζεται να κανεισ random encounters γιατι τα quest ειναι απλετα και ολλα με πολυ καλο backstory. Τα roundom encounters ειναι για οταν θες ενα μικρο boost στο Leveling σου.
------->ολα τα quest εχουν ground combat με αλλα λογια δεν ασχολουμαι.α και οταν λενε στο παιχνιδι EXΡLORATION εγω περιμενα κατι πολυ καλυτερο.

Σε αυτο συμφωνώ είναι το μεγαλο ατου του παιχνιδιου αυτο και ο λόγος που υπερτερεί του eve μαζι με τα γραφικα
----->υπερτερει του EVE?????

Η αλληθια ειναι οτι ειναι καπως ευκολο αλλα θα το φτιαξουν αυτο με νεα updates. Οσω για το PvP Τα σπαει ιδικα στο space combat.
-------->ευκολο?δεν εχεις παιξει ακομα σαν federation εναντιον Klingon να φανταστω...

κοιτα δεν ειμαι Troll αλλα το παιχνιδι που εσυ ανεφερες δεν ειναι το ιδιο με αυτο που παιζω εγω...αρα η εχω αλλο παιχνιδι ή το παρακανεις μετα κοπλιμεντα.Σου θυμηζω πως η cryptic προσπαθει να κρατησει το παιχνιδι active με νυχια και με δοντια.Εχουν σοβαρο προβλημα...αν και η πιθανοτητα να ναυαγησει ειναι ακομα μακρια...το STO κατευθυνεται προς τα κει ολοταχως.

γιαυτο και υπαρχει αυτη η χιτλερικη διαθεση των υπευθυνων του forum να περνει ποδι απτα forums οποιος τολμαει να πει οτι δεν του αρεσει κατι.

anyway μου ζητηθηκε η αποψη μου και να οριστε!

Sun Mar 21, 2010 2:12 pm
Profile
Reply to topic   [ 6 posts ]