View unanswered posts | View active topics It is currently Sun Oct 20, 2019 12:42 pm

Reply to topic  [ 4 posts ] 
 [RU] Ξεκινώ το διπλωμτικό παιχνίδι 
Author Message
Am I a bot?

Post [RU] Ξεκινώ το διπλωμτικό παιχνίδι
με κάτι πολύ απλό.

Όπως ίσως καπιοι απο εσας να θυμόσαστε ειμουν πάντοτε λάτρης του καλού εμπορίου στο Au αλλα ειναι γεγονος οτι η χώρα που έλαβα (ρωσσία) χωλένει σημαντικά στον εν λόγω τομέα κυρως λόγω γεωγραφικής θέσης και απόστασης απο τις περιοχές με πολλέ ςεμπορικές πόλεις.

Θέλω λοιπόν να ανταλάξω 1 και πιθανόν 2 συντατεγμένες με 1 η 2 χώρες προς αυτό τον σκοπό. Για αποφυγη παρεξήγησης αυτο δε σημαιναι αυτόματα και μακροχρόνια συμμαχία, χωρίς φυσικα να μπορεί να αποκλειστεί αυτό για το μέλλον. Η συμφωνία ειναι οτι ανεβαζουμε για 1 γύρο σε 4 διπλωματική σχεση , παραχωρούμε τις συντεταγμ΄νες ο ένας στον άλλο και επιστρέφουμε στην πρότερη κατάσταση.

Να σημειώσω εδω οτι δεσμευομαι οτι σε περίπτωση που μου παραχωρηθεί συντεταγμένη με αυτο τν τρόπο θα ενημερωσω την πρωτη στιγμη που θα δω εχθρική πράξη εναντίον της χωρας που μου εδωσε την συντεταγμένη και αναμένω και υπόσχεση για ανταπόδοση, και εκτός και βρεθούμε σε ανοικτό πολεμο , με την εν λόγω χώρα στο απώτερο μέλλον δε θα προσαπθησω να την ανακτησω, εξον και υποσοστώ καταφανη προδοσία εκ μερους της.

Ενοείται οτι προτιμω ανταλλαγη με χώρ απου βρισκεται μακρια και τα στρατηγικά μας συμφεροντα δεν εμπλεκονται αμεσα ωστε να μην υπάρχει πειρασμος για κανένα απο τους δύο, αλλα και για αποκτησουμε ρπ΄σοβαση σε περιοχές που τωρα δεν εχουμε.

Η μαι συντεταγμενη που σκεφτομαι να διαθεσω ειναι στην περιοχη της βαλτικής, θα δωσει αμεση πρόσβαση σε 3 τουλάχιστο πολεις , πιθανόν 4 που ειναι δυσπροσιτες απο τις χωρες που ειναι στο κεντρο και ειδικά στα νότια της ευρώπης. Η αλλη ΑΝ δοθει..... ειμαι υπο σκέψη. ίσως καπου

Θα ηθελα μια συντεταγμενη ειτε καπου που να μου δινει προσβαση στην κεντρική Ευρωπη με τις πολλες κοντινες πολεις, οσο και αν ξερω οτι αυτο ειναι δυσκολο γιατι οι πιο πολλές χωρες εκει ειναι μικρες και δε τους περισευουν συντεταγμενες, η/και μια σε καλο σημειο στην μεσόγειο που να μου δινει προσβαση στις περσσότερες αν οχι όλες τις πολεις τις μεσογείου, αν μπορω να φτασω και σε καποια της ενδοχώρας τοσοτο καλύτερο.

Δεχομαι προτάσεις στο email μου, koumdros@gmail.com, Μονο σας απρακαλώ βαλτε στην αρχη του τιτλου "au-40", ωστε αν φιλτραρετε και να μην παει στα σπαμ... καθως επισης και με διπλωματική αλληλογραφία μεχρι τον πρώτο γύρο.

Αυτά, καλο παιχνίδι σε όλους ειμαι στη διάθεση όλων σας για περαιτέρω διπλωματικές επαφές.

Fri Apr 17, 2009 1:04 pm
Profile ICQ
Am I a bot?

Post Re: [RU] Ξεκινώ το διπλωμτικό παιχνίδι
επανέρχομαι 10 μέρες μετά για να δηλώσω οτι ειμαι μάλλον δυσαρεστημένςο απο την διστακτικότητα των ηγετωντης ευρώπης.

4 μου πρότειναν να μου δώσουν συντεταγμένη απο τις χώες που σκοπευουν να φανε στο μέλλον ! ( γειτονικες τους...), μια ακομα χωρα μου εδωσε υποσχεση οτι θα μου δωσει συντεταγμενες οχι απο τηνδιπλανη τους χώρα, αλαλ παπο την παραδιπλανη ( αυτη θα την φαει μετα προφανως...).

επίσης 2 ηγέτες γυρνάνε και δεξια και αριστερα πιέζουν τους υπόλοιπους να μη μου δωσουν συντεταγμενη για εμποριο, προφανως λενε στους άλλους οτι ετσι θα ενιχυθώ πολυ... ναι παιδες, αμα κανω εμποριο σε 3 πολεις ακομα θα αλλάξει η ροή του παιχνιδιου, ξερετε...

εγώ μιλάω με ανοικτά χαρτιά, δινω κατι συγκεκριμένο και ζητάω κατι συγκεκριμένο που θα βοθηήσει και εμενα και αυτον με τον οποιο θα κάνω την ανταλαγή, απο λίγο και τους 2....

ας προσεξουν αυτοι που δεχονται τις συμβουλές μήπως εκτος απο το χερι που τους κανει πατ πατ στην πλάτη και τους χαιδευει τα αυτιά, μηπως υπαρχει και ενα αλλο με εγχειριίδιο στο υπογάστριο τους...

2 ακομα ηγέτες που ειναι και οι μόνοι που εχω την αισθηση οτι με πλησίασαν σοβαρα, ενω ειναι στου διαόλου την μάνα δε θελουν να το κανουμε για να μην νομισετε οι υπόλοιποι οτι εχουμε συμμαχια...

δλδ οκ, σηκώνω τα χερια ψηλά.

η πρόταση ειναι στο τραπέζι και περιμένω απαντησεις μεχρι τον γυρο.

Sun Apr 26, 2009 11:38 pm
Profile ICQ
Mega Vicious Carnivore

koumdros wrote:
4 μου πρότειναν να μου δώσουν συντεταγμένη απο τις χώες που σκοπευουν να φανε στο μέλλον ! ( γειτονικες τους...), μια ακομα χωρα μου εδωσε υποσχεση οτι θα μου δωσει συντεταγμενες οχι απο τηνδιπλανη τους χώρα, αλαλ παπο την παραδιπλανη ( αυτη θα την φαει μετα προφανως...).

Πολεμικός Οργασμός στην Ευρώπη... σε αντίθεση με τις ανακοινώσεις όλων των Ηγετών για μακροχρόνια Ειρήνη!! :lol: :lol:

Mon Apr 27, 2009 8:07 am
Profile
Am I a bot?

να πώ εδω οτι με χαρά μπορώ να ανακοινώσω την συμφωνάι που συνάψαμε με τον ισπανό ηγεμόνα για ανταλλαγή εμπορικών συντεταγμένων στην μεσόγειο και την βαλτική θάλασσα.

Προσπάθειες συνεχίζονται για επίτευξη συμφωνίας με μία τουλάχιστον ακομα χώρα.

Sat Aug 08, 2009 1:43 am
Profile ICQ
Reply to topic   [ 4 posts ]