View unanswered posts | View active topics It is currently Fri Oct 18, 2019 9:05 pm

Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Serenity In Nightmares 
Author Message
Am I a bot?

Απο οτι φαινεται σιγα μπαινουμε στο ρυθμο παλι...ευτυχως !!ωρα να παρουμε πισω την αθηνα.... :twisted:

Mon Sep 25, 2006 11:06 pm
Profile ICQ YIM
I try to become Mega Zuper Spammer

Μετα απο extended vacations και μετακομισεις (μου γκρεμισαν το σπιτι για αντιπαροχη) :shock:
εχω επιτελους κατασταλαξει στο που θα μενω, αν και δεν εχω πλεον ιντερνετ, μα τι λεω,
σταθερο τηλεφωνο θα εχω μετα απο 30 εργασιμες (ετσι ειπε ο θειος ΟΤΕ) οποτε αντε γεια!
Οπως καταλαβαινετε η επαφη μου με το forum θα ειναι περιορισμενη αλλα θα προσπαθησω
να μπαινω μια φορα την βδομαδα τουλαχιστο.Το Live συνεχιζεται ακομα σε μορφη tabletop
βεβαια. Θα γινει κανονικο Live οταν γινουν δυο πραγματακια
1ον να μετακομισουμε.
2ον να ερθουν λιγοι παικτες ακομα.Αν ερθουν πολλοι, ακομα καλυτερα.Εχω σκεφτει και ενα νεο
τροπο ενταξης παικτων στο Live :twisted:
Αυτα για τωρα.
Τα λεμε την Παρασκευη στο Live και την Κυριακη στη μετακομιση !!!

Sun Oct 08, 2006 8:52 pm
Profile

Τωρα καταληξαμε καπου για το Live οποτε να κανω ενα briefing σχετικα με το τι θα γινει
απο εδω και περα!

Το Live θα γινεται καθε δευτερη Παρασκευη γυρω στις 6.Αυτη την στιγμη εχουμε 15 παικτες και
3 storytellers οποτε η αναλογια παικτων και storytellers ειναι ικανοποιητικη.Αυτη την Παρασκευη
θα ξεκινησουμε με μια κορυφωση στο Chronicle οπου 2 ομαδες της Καμαριλλα οι οποιες δρουσαν
στην Αθηνα χωρις να γνωριζουν η μια την υπαρξη της αλλης συναντιουνται! Ενα νεο Elysium τους
περιμενει και πολλες εξελιξεις πρεπει να γινουν ωστε να αποκτησουν μια ισορροπια σαν σεκτα και
να ανακτησουν μια ιεραρχια και μια εξουσια μεσα στο χαος της Αθηνας.

Υπενθυμιζω για οσους ενδιαφερονται για νεους χαρακτηρες οτι ειναι δεκτες μονο Camarilla clans
και clanless ή/και thin blooded vampires 14ης ή 15ης γενεας.Τα στατιστικα στο Character Sheet
αν θελετε καποιο απο αυτα να ειναι πανω απο το 4 (εκτος απο το Path ή το Willpower) θα πρεπει
να το συζητησετε με τους STs.Starting characters με 15 freebie points.

Ραντεβου την Παρασκευη 27 Οκτωβριου ωρα 6 στον Εσπαιρο για την μεγαλη συναντηση !!!

Tue Oct 24, 2006 4:38 pm
Profile
Am I a bot?

Location: Under your beds,Inside your closets & Lurking in the shadows of your Nightmares......
Να επενθυμισω στους παίκτες που έχουν χαρακτήρες από το Serendipity ότι στο επόμενο Live session έχουν να πάνε στη δεξίωση του Ιδρύματος Ωνάση! Αυτό ισχύει για όλους τους παίκτες του Live (παλιους , καινουριους και απο τα 2 campaigns),οπότε ΒΑΛΤΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΚΙ ΕΛΑΤΕ!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Οσοι ενδιαφέρονται να λαβουν μερος ως NPCs 8) για την επόμενη Παρασκευή (ΕΚΤΟΣ φυσικά από τους ήδη υπάρχοντες παικτες,) να επικοινωνησουν μαζι μου μεσω PM. Ή να έρθουν νωρίτερα στο συλλογο την Παρασκευή 10/11. Θα είμαι εκεί από τις 4μμ.

Thu Nov 02, 2006 11:54 am
Profile
Am I a bot?

Location: Under your beds,Inside your closets & Lurking in the shadows of your Nightmares......
Για όσους παίκτες του live ΔΕΝ έλαβαν το SMS που Â’εστειλα (ή για όσους δεν έχω το κινητό τους για να το στείλω)
Οι χαρακτήρες σας μεσα στην εβδομάδα που πέρασε ελαβαν μια πρόσκληση γιÂ’ αυτή την Παρασκευή.Είναι η εξής:

Â«Η Markey Α.Ε. και το τμήμα υποτροφιών του Ιδρύματος Ωνάση σας προσκαλούν να παρευρεθείτε στο φιλανθρωπικό Gala που διοργανώνεται με την αφορμή των 70 χρόνων από την ίδρυση του εκπαιδευτικού και αναμορφωτικού ιδρύματος "ΑCHE".Στόχος της εκδήλωσης είναι η ανεύρεση των απαραίτητων πόρων για την ανέγερση παραρτήματος του "ACHE" στη χώρα μας.
Θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε μια παρουσίαση των πρωτοποριακών μεθόδων που εισάγει το ίδρυμα "ACHE" στον τομέα της εκπαίδευσης.
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει.

Παρασκευή, 10 Νοεμβρίου 2006
ώρα προσέλευσης:21:00
(ένδυμα cocktail-η πρόσκληση ισχύει για 2 άτομα)

στο φάκελο βλέπετε γραμμένα στο χέρι τα εξής :
"Φυσικά η προσκληση είναι πλαστή αλλά είναι παραπάνω από αρκετή για να σε βάλει στην αίθουσα. Να πάτε.Αν φερθείτε έξυπνα θα μάθετε πολλα που σας αφορούν...
Καίσαρας Giovanni "

Αυτά. Εννοείτε πως η ώρα που γράφει η πρόσκληση είναι in game οπότε μην εμφανιστεί κανεις στις 9!!!!Παίζουμε στις 6 και καλό θα είναι μεχρι τις 7(real time) να έχετε πάει!μην αργήσετε!

ΦΙΛΙΑ!

Thu Nov 09, 2006 3:12 pm
Profile
Rookie

αναρωτιέται η μικρή Gangrela :P

Cowards die many times before their deaths. The valiant never taste of death but once. Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear. Seeing that death, a necessary end, will come when it will come.

Thu Nov 09, 2006 4:22 pm
Profile
Am I a bot?

χμμμμμ... Μάλλον η μικρή Gangrel δεν θα αγχωθει ιδιαίτερα γιατί φρόντισε να αναθέσει το ντύσιμο της στον toreador(αν δεν κάνω λάθος)........ 8) :wink:

Thu Nov 09, 2006 4:41 pm
Profile
Rookie

Ναι ναι αποφάσισα πως τέτοιοι προβληματισμοί δεν μου ταιριάζουν και τους μεταβίβασα σε ένα κομψότατο νεαρό :oops: . Λιγάκι όμως ψάρωσα στην αρχή :lol: .

Cowards die many times before their deaths. The valiant never taste of death but once. Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear. Seeing that death, a necessary end, will come when it will come.

Thu Nov 09, 2006 5:07 pm
Profile

Οσοι παιζουν στο Live εχουν παραλαβει το report sheet να συμπληρωσουν.Παρακαλω στειλτε το μου
με mail στο fiery_fiction@hotmail.com με pm στο forum ή αφηστε το report στο συρταρι του κομοδινου
που βρισκεται στο χωλ του συλλογου ωστε να το παρω μεχρι την Κυριακη.
Οι storytellers θελουμε χρονο να μελετησουμε τα reports για αυτο ειμαστε δικαιοι.Σας δινουμε μια βδομαδα
να τα συμπληρωσετε και δινουμε μια βδομαδα στους εαυτους μας για να τα μελετησουμε.

Mon Nov 13, 2006 4:00 pm
Profile
Mega Zuper Spammer

Προσοχή το συρτάρι του κομονδινου στο χωλ είναι σε ανάλογη χρήση για το bloodbowl. :? Μην μπερδευτούμε και έχουμε το γνωστό ανέκδοτο :wink:

Mon Nov 13, 2006 5:16 pm
Profile
Mega Vicious Carnivore

Τελικά, για τους παλινοστούντες, καμιά περίληψη του session?

Να ξέρουμε και μεις ρε παιδιά τί έγινε... :( :(

Mon Nov 13, 2006 8:32 pm
Profile
Rookie

tpt siglonistiko den egine kata tin apousia sou priggipa,
apla kapsame ti misi Athina :lol: .

Tue Nov 14, 2006 12:30 pm
Profile
Am I a bot?

tpt siglonistiko den egine kata tin apousia sou priggipa,

:shock:
sas parakalw froylain Anna - ma ti einai ayta pou lete?

Den htan syklonistikh h thea ths athinas apo psyla? :-P

Tue Nov 14, 2006 1:02 pm
Profile YIM

Guldor το εχω υποψη μου οτι χρησιμοποιειται και για το Bloodbowl και μπορουμε αν θες να το χωρισουμε.
Στο συρταρι BloodBowl στο ντουλαπακι κατω απο το συρταρι Vampire ή το αναποδο.
Οπως και να χει θελω τα reports ή στο κομοδινο μεχρι την Κυριακη ή στο mail μου.Αυτα.

Υ.Σ.Ο Πριγκηπας της Αθηνας εχει τον καλο του Seneschal να του λεει τα γεγονοτα και να τον κραταει
ενημερο για το τι γινεται κατα την απουσια του.Το φανταζομαι απο τωρα ...
"Gustav...ειμαι καταραμενος!"
"Το ξερω Vitorio η θεση του Seneschal ειναι καταρα.Να εισαι ενα σκαλοπατι πριν την απολυτη εξουσια και
εγω να σου κλεινω το δρομο."
"Οχι,οχι δεν καταλαβες ειμαι στα αληθεια καταραμενος!"
"Ε,ενταξει ηρεμησε!!!Και αλλοι ηταν Seneschals και δεν καναν ετσι!" :shock:

Tue Nov 14, 2006 3:13 pm
Profile
Mega Vicious Carnivore

Καλό θα ήταν να με ενημερώσει και ο Seneschal βέβαια :? :?

Κάτι ακούω για Θεές, για πυροβολισμούς και τα λοιπά...

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗ ΛΕΞΗ MASQUERADE :!: :!: :evil: :evil:

Tue Nov 14, 2006 8:00 pm
Profile
Reply to topic   [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next